Szukaj informacji o grypie:

Stawianie baniek

To sposób znany większości z nas z dzieciństwa, często skuteczny, choć kontrowersyjny. Jednak stosowanie go wymaga sporej wprawy. Jeśli chcemy zastosować tę metodę, poprośmy o postawienie baniek osobę z dużym doświadczeniem.

Bańki, poprzez wynaczynianie krwi, mają mobilizować organizmu do walki z chorobą. Stawia się je najczęściej na plecach, ewentualnie na przedniej części klatki piersiowej, w ilości od 5 do 20 lub nawet 30 baniek. Po zassaniu skóry chorego nakrywa się kocem i pozostawia tak na 15 minut.  Po tym czasie bańki są delikatnie zdejmowane. Siniaki, które pozostają po zabiegu, znikają po kilku dniach.

Rozróżniamy bańki ogniowe, stosowane na gorąco, oraz bańki zimne – próżniowe, w których wytworzenie podciśnienia następuje przez wyssanie powietrza pompką po przyłożeniu bańki do skóry pacjenta. Odmianą baniek próżniowych są popularne u nas w ostatnich czasach bańki chińskie, wykonane z gumy. W ich przypadku podciśnienie jest wytwarzane poprzez naciśnięcie bańki na ciele pacjenta i wywołanie efektu wyssania.

 

 

Zobacz również ᐅ  Przewlekłe zapalenie gardła – jak sobie poradzić?
Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!