Szukaj informacji o grypie:

Siemię lniane – na co pomaga i jak je przygotować

 

Nasiona lnu zwyczajnego, czyli siemię lniane ma wiele dobroczynnych właściwości i wpływa pozytywnie zarówno na zdrowie, jak i na urodę. Poprawia funkcjonowanie układu trawienia, krążenia, ale działa także na włosy, skórę i paznokcie. Na co jeszcze pomaga siemię lniane mielone?

Jakie właściwości ma siemię lniane?

Siemię lniane stanowi kopalnię składników odżywczych, których do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje nasz organizm. Zawiera witaminy z gruby B: B1, B2, B3, B6, B12, a także witaminę A, C, D, E, K i kwas foliowy. Posiada także makroelementy takie, jak fosfor, wapń, magnez, potas, sód i mikroelementy takie, jak żelazo, miedź, cynk, mangan oraz selen. Wszystkie te składniki bardzo dobrze działają na ludzki organizm i pomagają walczyć z wieloma dolegliwościami oraz defektami urody.

Włosy, paznokcie oraz skóra wyglądają od razu lepiej, gdy stosowane jest siemię lniane (znajdziesz je tutaj: https://www.aptekagemini.pl/group/siemie-lniane-mielone). Lepiej pracuje również układ trawienia, który jest właściwie wyregulowany, a w dodatku chroniony. Wytwarzany kleik osłania żołądek i utrudnia wchłaniania toksyn przez jelita. Co więcej, po stosowaniu siemienia lnianego dużo lepiej funkcjonuje układ krążenia. Normowany jest poziom lipidów, a to powoduje zmniejszenie poziomu cukru we krwi, jak i obniżenie złego cholesterolu.

Siemię lniane posiada również właściwości odchudzające. Praca układu pokarmowego jest usprawniona, a to stwarza bardzo dobrze warunki do odchudzania. Lepiej pracuje przemiana materii. Konieczne jest jednak również stosowanie w tym samym czasie bardzo dobrze zbilansowanej diety, a także wymagana jest aktywność fizyczna dla osiągnięcia spodziewanych rezultatów.

Zobacz również ᐅ  Jak poradzić sobie z opryszczka? Podpowiadamy!

Jeżeli występują problemy z zaparciami, siemię lniane również pomoże. Zawiera dużą dawkę błonnika. Wystarczy zażyć jego 3 łyżeczki dziennie, a osiągnie się lekki efekt przeczyszczający skutecznie wspierający problem z zaparciami. Dzięki siemieniu lnianemu można również regulować poziom hormonów, dzięki zawartym w nim przeciwutleniaczom. Panom pomoże zapobiec wystąpieniu raka prostaty, a paniom złagodzi objawy menopauzy. Zaleca się jego stosowanie również kobietom w ciąży.

Jak przygotować siemię lniane mielone?

Siemię lniane nie ma smaku, ani zapachu, dlatego jest zupełnie neutralne. Aby je przyrządzić, trzeba po prostu zalać zmieloną konsystencję gorącą wodą. Po chwili, uzyskamy kleistą substancję. Zastosować można ją na kilka sposób:
• wetrzeć we włosy i po upływie kilku minut spłukać, przez co staną się one miękkie i odżywiona,
• nałożyć na twarzy, aby cieszyć się z efektu gładkiej, nawilżonej i odżywionej skóry,
• zjeść, co pomoże poprawić funkcjonowanie układu trawienia.

Trzeba pamiętać, że na dzień można zjeść lub użyć tylko jedną łyżeczkę siemienia lnianego. Zużycie więcej niż 3 łyżeczek może spowodować wystąpienie biegunki. Warto także robić przerwy pomiędzy seriami stosowania siemienia, aby nie przyzwyczaić do niego swojego organizmu. Stosując się do zaleceń, siemię lniane wpłynie pozytywnie na zdrowie i wygląd ciała, a jednocześnie dostarczy do organizmu wiele skutecznych substancji odżywczych.

Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!