Szukaj informacji o grypie:

Scorbolamid – cudowny lek na przeziębienie?

Jesienią i zimą, gdy pogoda bywa kapryśna, więc jesteśmy narażeni na wystąpienie infekcji i często jesteśmy przeziębieni. Ból gardła, gorączka i osłabienie towarzyszące stanom zapalnym i infekcjom, pojawia się także latem czy wiosną. Zaczyna się bardzo niewinnie, ale może się rozwinąć w chorobę. Jak sobie pomóc? Czy Scorbolamid to dobre rozwiązanie?

Kiedy warto wziąć Scorbolamid?

Przeziębienie zazwyczaj zaczyna się osłabienia i uczucia rozbicia. Boli nas gardło, pojawia się kłucie, ból przy połykaniu czy charakterystyczna chrypka, możemy mieć stan podgorączkowy. W tym momencie warto wziąć Scorbolamid, który ma silne działanie przeciwbólowe. Na takie leczenie może być za późno, gdy pojawi się obrzęk, zaczerwienienie gardła i powiększenie szyjnych węzłów chłonnych. Ból gardła może towarzyszyć także anginie oraz chorobom zakaźnym, takim jak odra, ospa wietrzna, różyczka czy świnka. Infekcje trwają kilka dni, ale gardło może boleć dłużej.

Domowa sposoby walki z przeziębieniem. Zanim sięgniemy po Scorbolamid

Istnieją naturalne domowe sposoby oraz leki bez recepty, które pozwolą zwalczyć wirusy, a jednocześnie niosą ulgę w bólu. Jeśli boli nas gardło, zrezygnujmy z zimnych napojów, a pijmy ciepłe płyny – wodę, zieloną herbatę i gorącą zupę. Unikajmy kawy i alkoholu, które mogą dodatkowo podrażnić gardło. Nasze babcie na przeziębienie zalecały picie gorącego mleka z miodem z dodatkiem posiekanego czosnku. Jeśli gardło mocno boli, stosujmy płukanki z wody z solą lub naparem z szałwii. Sięgnijmy także po leki z domowej apteki, które wspomogą działanie Scorbolamidu.

Zobacz również ᐅ  3 sposoby radzenia sobie ze stresem

Scorbolamid i inne leki pomocne w zwalczaniu przeziębienia

W aptece kupimy wygodne tabletki musujące, które rozpuszcza się w wodzie. Leki sprawiają, że mocniej się pocimy, więc koniecznie trzeba je przyjmować przed pójściem do łóżka. Jeśli, mimo przeziębienia, musimy wyjść z domu (co nie jest rozsądne), przyjmijmy preparat o działaniu przeciwzapalnym. Do wyboru mamy także produkty lecznicze na bazie ziół, na przykład Scorbolamid. Preparat ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i uszczelniające naczynia krwionośne. Zawiera witaminę C rutozyd, salicylamid, kwas askorbinowy oraz rutozyd i jest zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ma silne działanie przeciwbólowe, więc pomoże, gdy dolegliwości są bardzo dokuczliwe.

Jeśli czujemy, że łapie nas przeziębienie, zadbajmy o siebie. Zanim infekcja się rozwinie, zażyjmy Scorbolamid i odpoczywajmy. Silny i wypoczęty organizm na pewno szybciej pokona chorobę.

Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!