Szukaj informacji o grypie:

Świńska grypa

Teoretycznie wygląda to tak: wirus grypy typu A (H1N1) występuje wśród zwierząt z rodziny świniowatych i tylko wśród nich powinien się rozprzestrzeniać. Wirus tej grypy wykazuje duże zdolności do mutacji, w związku z tym rozprzestrzenia się on także wśród ludzi. Doprowadziło to do realnego zagrożenia pandemią świńskiej grypy.

Objawy świńskiej grypy

Objawy świńskiej grypy właściwie nie różnią się od symptomów występowania typowej grypy ludzkiej. Chory odczuwa bóle głowy i mięśni, ma dreszcze oraz gorączkę, często męczy go kaszel a także wymioty.

Jak przebiega leczenie świńskiej grypy?

Niestety, współczesna medycyna nie zna szczepionki, która profilaktycznie działałby na ludzi. W leczeniu świńskiej grypy stosuje się dwa z obecnych na rynku preparatów: oseltamiwir (znany u nas jako Tamiflu) i zanamiwir (Relenza). Równie istotna jest profilaktyka. Należy często myć ręce i unikać kontaktu z osobami, u których stwierdzono podejrzenia zarażenia świńską grypą.

Świńska grypa w Polsce

W zeszłym roku w Polsce zanotowano kilka zakażeń świńską grypą. Co roku na grypę  umiera w naszym kraju kilkaset osób, natomiast u ok. 6% pacjentów grypa może mieć trudny przebieg.

 

* Zawarte w serwisie igrypa.pl treści  mają charakter wyłącznie informacyjny oraz poradnikowy  i nie mogę stanowić podstawy do rozpoczęcia kuracji leczniczej bez uprzedniej konsultacji z lekarzem specjalistą, który podejmuje ostateczną decyzję w sprawie stosowanej terapii.Przyjmowanie  preparatów, produktów leczniczych lub innych środków oraz stosowanie opisanych terapii wymaga uprzednich konsultacji z lekarzem. Właściciel serwisu igrypa.pl nie ponosi konsekwencji ani odpowiedzialności za następstwa mogące być wynikiem  zastosowania podanych w serwisie informacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)
Świńska grypa, 9.7 out of 10 based on 3 ratings

Inni znaleźli nas wpisując:

  • swinska grypa (20)
  • świńska grypa 2014 (12)
  • świńska grypa w polsce (5)
  • świńska grypa objawy (4)
  • świńska grypa 2016 (2)
Pozostaw odpowiedź

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!