Szukaj informacji o grypie:

Rodzaje grypy

Grypa to ostra choroba zakaźna układu oddechowego,której przyczyną jak zakażenie wirusem grypy. Choroba ta rozprzestrzenia się drogą kropelkową, a jej największe nasilenie występuje zazwyczaj w okresie jesienno – zimowym.

Na przestrzeni wieków odnotowano kilkanaście epidemii grypy, które w niektórych przypadkach miały  zasięg kontynentalny lub nawet światowy.

Do najpopularniejszych rodzajów grypy ostatnich lat z całą pewnością zaliczamy:

  • Grypę hiszpankę
  • Ptasią grypę
  • Świńską grypę
  • Grypę oczną
  • Grypę żołądkową
  • Grypę jelitową

Charakterystykę każdego z rodzajów grypy znajdziesz w osobnych zakładkach.

Ze względu na to, że wirus grypy charakteryzuje się dużą zmiennością genetyczną, co kilkadziesiąt powstają coraz to nowe szczepy grypy, które wywołują kolejne pandemie, czyli epidemię grypy występującej jednocześnie w tym samym czasie na wielu kontynentach.

 

* Zawarte w serwisie igrypa.pl treści  mają charakter wyłącznie informacyjny oraz poradnikowy  i nie mogę stanowić podstawy do rozpoczęcia kuracji leczniczej bez uprzedniej konsultacji z lekarzem specjalistą, który podejmuje ostateczną decyzję w sprawie stosowanej terapii.Przyjmowanie  preparatów, produktów leczniczych lub innych środków oraz stosowanie opisanych terapii wymaga uprzednich konsultacji z lekarzem. Właściciel serwisu igrypa.pl nie ponosi konsekwencji ani odpowiedzialności za następstwa mogące być wynikiem  zastosowania podanych w serwisie informacji.

2 komentarze
  1. prawie wszystko się z tego dowiedziałam

Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!