Szukaj informacji o grypie:

Rehabilitacja barku – wskazania

Staw barkowy to niezwykła część naszego ciała. Jest jedną z najbardziej złożonych części naszego organizmu, wchodzących w skład narządu ruchu, zwłaszcza pod względem swojej ruchomości. Jakie są wskazania do rehabilitacji barku i dlaczego niekiedy jest ona konieczna?

Dlaczego rehabilitacja barku jest jednym z najpopularniejszych zabiegów?

Przyczyną tego, że bardzo dużo osób zgłasza się na zabiegi, takie jak rehabilitacja barku jest właśnie fakt złożoności jego budowy. Nie zawsze wszystkie części idealnie ze sobą współpracują, a trzeba dodać, że aby bark dobrze spełniał swoje zadanie, w dobrym stanie muszą być też otaczające go części ciała.

Nic więc dziwnego, że jeżeli przez cały dzień zajmujemy nieprawidłową postawę ciała, wymuszoną pracą przy komputerze, czy też żyjemy w stresie, a napięcie bardzo odbija się na całym ciele, zaczyna nas boleć staw barkowy, a jego ruchomość zostaje ograniczona.

Jednym z problemów zauważanych przez fizjoterapeutów jest fakt, że współczesne społeczeństwo bardzo często przyjmuje postawę, gdzie głowa jest wysunięta poza oś ciała. Dzieje się tak, kiedy korzystamy z komputera bądź telefonu. Skutkuje to dolegliwościami ze strony stawu barkowego.

Kiedy udać się na rehabilitację barku?

Co ciekawe, chociaż wskazaniami do tych zabiegów są zarówno przeciążania struktur, charakteryzujące się zarówno zmniejszoną ruchomością, napięciem, jak i dolegliwościami bólowymi, ale także urazy, to ten pierwszy problem występuje zdecydowanie częściej.

Zobacz również ᐅ  Scorbolamid – cudowny lek na przeziębienie?

Wydawać by się mogło, że do gabinetu fizjoterapii trafiają najczęściej osoby po wypadkach, które w ten sposób uszkodziły sobie struktury barku lub otaczające bark . Nic bardziej mylnego. Coraz częściej fizjoterapeuci goszczą tam osoby, które pracują przy komputerze. To im potrzebna jest rehabilitacja stawu barkowego https://reha-kfz.pl/uslugi/rehabilitacja-barku/, ponieważ zaniedbanie lekkich dolegliwości może prowadzić do poważniejszych problemów. Nie wolno więc tego bagatelizować.

Jak wygląda wizyta w gabinecie fizjoterapeuty?

Przede wszystkim przeprowadzi on szczegółowy wywiad i zapyta, czy pacjent doznał jakiegoś urazu, czy też przychodzi z bólami, które pojawiły się na skutek normalnej aktywności życiowej danej osoby. Prawdopodobnie, jeżeli już pacjent trafił do gabinetu, to oznacza, że są wskazania do rehabilitacji.

Specjalista musi zapytać nie tylko o codzienną postawę, ale także na przykład o to, jakie aktywności i sporty są uprawiane na co dzień. Później odbędzie się badanie, na podstawie którego pacjent zostanie zakwalifikowany do rehabilitacji, która odbywa się wielotorowo, zgodnie z najnowocześniejszą sztuką fizjoterapeutyczną.

Oczywiście sama rehabilitacja to nie wszystko, ponieważ ważna jest także zmiana trybu życia. Oczywiście, jeżeli ktoś spędza zawodowo kilkanaście godzin dziennie przed komputerem czy jadąc samochodem, nie da się nieraz tego zmienić, jednakże w przerwach w pracy można wykonywać zalecone przez fizjoterapeutę ćwiczenia, czy włączyć do życia trochę ruchu.

Zobacz również ᐅ  Czy lek przeciwwirusowy działa w trakcie infekcji?
Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!