Szukaj informacji o grypie:

Ptasia grypa

H5N1 – to oznaczenie szczepów ptasiej grypy, która na przełomie 2005 i 2006 roku wywołała wielkie poruszenie na całym świecie. Ptasia grypa jest trudna do zdiagnozowania, ponieważ jej objawy do złudzenia przypominają te wywołane przez wirus zwykłej grypy ludzkiej.

Do objawów ptasiej grypy zaliczyć można:
• Ból gardła
• Kaszel
• Gorączkę powyżej 38 stopni
• Bóle mięśni
• Bóle oczu

Na zakażenie ptasią grypą szczególnie narażeni są ludzie starsi, dzieci oraz osoby ze schorzeniami układu krążenia oraz układu oddechowego.

Jak można się zarazić ptasią grypą?

Zarażeniu sprzyja kontakt z domowym lub dzikim chorym ptactwem lub jego odchodami. Kolejnym źródłem zakażenia jest żywność, np. pod postacią mrożonego drobiu. Należy jednak pamiętać, że można bezpiecznie pieczone lub gotowane potrawy mięsne. W celach profilaktycznych zaleca się dokładne mycie rąk ciepłą wodą z użyciem detergentów. Niestety, szczepionka chroniąca przed ptasią grypą nadal nie została wynaleziona.

1 Komentarz
  1. Myślicie, że w tym roku znów pojawi się jakaś egzotyczna i dziwna odmiana grypy pochodzenia zwierzęcego?

Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!