Z pewnością znamy ludzi, którzy głośno kaszlą i narzekają na nieznośnie ciągnący się ból gardła. Problemy z drogami oddechowymi stały się plagą dzisiejszych czasów, gdyż powietrze jest zanieczyszczone, a my często ignorujemy objawy choroby. Jeśli problemy z gardłem trwają dłużej niż 3 miesiące, możemy mówić o przewlekłym zjawisku. Czy domowe sposoby pomogą? A może trzeba sięgnąć po Orofar Max lub inny preparat?
Dlaczego gardło boli? Wystarczą domowe sposoby czy trzeba sięgnąć po Orofar Max?
Infekcja gardła zazwyczaj zaczyna się od chrząkania i uczucia, że coś w gardle nam przeszkadza. Pojawia się kłucie, ból przy połykaniu czy charakterystyczna chrypka. W tym momencie warto wziąć Orofar Max, który ma silne działanie przeciwbólowe. Na takie leczenie może być za późno, gdy pojawi się obrzęk, zaczerwienienie gardła i powiększenie szyjnych węzłów chłonnych. Są to objawy wirusowego zapalenia górnych dróg oddechowych i przeziębienia. Ból gardła może towarzyszyć także anginie oraz chorobom zakaźnym, takim jak odra, ospa wietrzna, różyczka czy świnka. Infekcje trwają kilka dni, ale gardło może boleć dłużej. Jeśli mamy do czynienia z przewlekłym zapaleniem gardła to prawie zawsze towarzyszą mu takie objawy jak chrypka, ból gardła przy przełykaniu śliny i problemy z przełykaniem jedzenia, a nawet picia oraz chroniczny kaszel. Przyczyną zapalenia gardła są Powodem mogą być też infekcje, które bagatelizowaliśmy, lecząc je pobieżnie domowymi sposobami, które nie zawsze są skuteczne. Czasami gardło boli, gdy mamy refluks, który powoduje regularne podnoszenie się treści pokarmowej i drażnienie w ten sposób gardła. Innym powodem są alergie, które powodują suchość w gardle, a ta kończy się ostrym bólem.
Domowa sposoby walki z bólem gardła. Zanim sięgniemy po Orofar Max
Ból gardła jest bardzo nieprzyjemnym odczuciem, ale istnieją naturalne domowe sposoby oraz leki bez recepty, które pozwolą zwalczyć wirusy, a jednocześnie niosą ulgę w bólu. Zrezygnujmy z zimnych napojów, a pijmy ciepłe płyny – wodę, zieloną herbatę i gorącą zupę. Nasze babcie na bolące gardło zalecały picie gorącego mleka z miodem z dodatkiem posiekanego czosnku. Jeśli gardło mocno boli, stosujmy płukanki z wody z solą lub naparem z szałwii. Sięgnijmy także po leki z domowej apteki, które wspomogą działanie Orofaru Max. Szałwia i tymianek mają działanie rozkurczające i przeciwzapalne. Można je wykorzystać do nacierania szyi i ciepłych okładów. Pomóc może również picie dwa razy dziennie naparu z siemienia lnianego, do którego warto dodać miód.
Orofar Max i inne leki pomocne w leczeniu gardła
W aptece kupimy wygodne tabletki do ssania o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwpierwotniakowym. Do wyboru mamy także kompleksowe produkty lecznicze, na przykład Orofar Max, który zawiera dwie substancje czynne: chlorek cetylopirydyniowy (ma właściwości odkażające działającą bakteriobójczo, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo i chlorowodorek lidokainy, który znieczula i łagodzi ból. Orofar Max przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania przez maksymalnie 5 kolejnych dni. Preparat zwalcza wszystkie przyczyny infekcji gardła, działając przeciwbólowo, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo.
Jeśli gardło boli, unikajmy alkoholu i ostrych przypraw i wypróbujmy domowe sposoby leczenia. Zanim infekcja się rozwinie, zażyjmy Orofar Max i odpoczywajmy. Silny i wypoczęty organizm na pewno szybciej zwalczy infekcję.