Szukaj informacji o grypie:

Nalewka z czosnku

lump-vodka-bottle-833694-sWarto mieć ją w domu i uraczyć się nią – oczywiście w rozsądnej ilości – gdy tylko poczujemy, że przeziębienie tuż-tuż. Sposób skuteczny, ale, oczywiście, wskazany tylko dla osób dorosłych i… wytrzymałych – smak tej nalewki jest naprawdę „specyficzny”!

Przygotowanie:

Do wykonania nalewki potrzebujemy główki czosnku dobrej jakości, 750 ml czystej wódki, 1 szklankę naturalnego miodu wielokwiatowego oraz cytrynę.

Obrane i pokrojone ząbki czosnku, ćwiartki cytryny oraz miód zalewamy wódką i odstawiamy w zaciemnione miejsce. po ok. dwóch miesiącach nalewkę filtrujemy, po czym odstawiamy jeszcze na minimum 3 miesiące.

Zobacz również ᐅ  Stawianie baniek
Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!