Szukaj informacji o grypie:

Najlepsze sposoby na kaszel

kaszel

Każdego z nas czasami męczy kaszel. Domowe, sprawdzone sposoby na tę przypadłość są wykorzystywane od pokoleń, dlatego wiadomo, że są skuteczne. Można je wykorzystać na kaszel mokry, suchy i inne jego rodzaje, także na kaszel palacza. Do domowych sposobów warto dodać zażywanie skutecznego specyfiku na kaszel – jednym z nich jest Detusan.

Domowe sposoby na kaszel

Kiedy męczy kaszel, musimy zadbać o nawilżenie powietrza w mieszkaniu. Można kupić gotowe urządzenie nawilżające, ale podobną rolę może doskonale pełnić akwarium o powierzchni kartki A4. Wystarczy nalać do niego wody, wsypać piasek i zasadzić rośliny, a parująca woda nawilży powietrze. Zanim sięgniemy po Detusan lub inne specyfiki zwalczające kaszel, możemy zrobić inhalacje z naparów ziół, np. rumianku. Przy uporczywym kaszlu można wysmarować klatkę piersiową i plecy maścią rozgrzewającą. Zazwyczaj preparaty te składają się z aromatycznych wyciągów ziół i olejków, więc są także rodzajem inhalacji, bo wdychamy ich zapach. Możemy także poprosić, by ktoś postawił nam bańki, które stymulują układ odpornościowy, więc mobilizują organizm do zwalczenia wirusów i bakterii, które go zaatakowały. Stawianie baniek jest skutecznym sposobem na kaszel, który jest wynikiem infekcji i długo nie chce przejść.

Syropy i inne specyfiki na kaszel

Wśród domowych sposobów na kaszel polecany jest syrop z cebuli. Można tez wybrać się do apteki i kupić jeden z polecanych przez farmaceutów specyfików. Detusan zawiera suchy wyciąg z porostu islandzkiego, gęsty ekstrakt z korzenia prawoślazu, suchy wyciąg z kwiatów dziewanny, mentol, olejek eukaliptusowy, olejek mięty pieprzowej, olejek cytrynowy oraz składniki dodatkowe. Preparaty ziołowe służą jako substancja czynna suplementu. Składniki pokrywają błonę śluzową gardła warstwą ochronną i zapewniają mu odpowiednie nawilżenie. Dzięki łagodzeniu dolegliwości lek przywraca również uczucie komfortu w jamie ustnej; może ponadto odświeżać oddech. Preparat ma postać pastylek do ssania. Dawka maksymalna wynosi osiem tabletek. Kaszel powinien ustąpić w przeciągu kilku dni, a jeśli nie przejdzie, trzeba iść do lekarza, gdyż być może konieczne jest przyjmowanie antybiotyków.

Zobacz również ᐅ  Przewlekłe zapalenie gardła – jak sobie poradzić?

Co pomoże na kaszel?

Wiele osób narzeka na duszący i męczący kaszel nazywany kaszlem palacza, który jest wywołany działaniem szkodliwych substancji zawartych w papierosach. Doprowadzają one do niekorzystnych zmian w drogach oddechowych, których skutkiem mogą być groźne choroby, w tym nawet rak płuc. Taki rodzaj kaszlu jest drażniący, uporczywy i bardzo gwałtowny, a nasila się rano, po przebudzeniu. Na taki kaszel również pomaga Detusan, który nawilża i obleka śluzówkę gardła. Lek ogranicza częstotliwość odruchu kaszlowego spowodowanego kontaktem z dymem, gdyż jego składniki powlekają błonę śluzową gardła ochronnym filmem zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia. Detusan łagodzi podrażnienia oraz dolegliwości związane z chrypką oraz suchością w jamie ustnej spowodowaną kontaktem z dymem tytoniowym. Jeśli dręczy nas kaszel, w tym także kaszel palacza, odpocznijmy i zadbajmy o wysokie ułożenie poduszki. Zażyjmy także skuteczny lek przeciwkaszlowy (np. Detusan) i pozwólmy organizmowi na regenerację.

Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!