Szukaj informacji o grypie:

Kiedy stosować Aspirynę? Ekspert radzi

Ból i gorączka to dolegliwości, z którymi trudno na dłuższą metę prawidłowo funkcjonować. Nie dziwi zatem fakt, iż każdy z nas chce je jak najprędzej ostatecznie wyeliminować. Pomóc w tym zadaniu może z pewnością Aspiryna Bayer.

Co przemawia na korzyść Aspiryny Bayer?

Na pewno fakt, że jest najbardziej znanym i najdłużej stosowanym lekiem przeciwbólowym na rynku farmaceutycznym. Renomy i sławy dostarcza jej też to, że szybko się rozpuszcza, nie trzeba ją specjalnie popijać, a co najistotniejsze szybko dociera w miejsce bólu- dusząc problem niemal w zarodku. Na jej korzyść przemawia również ta okoliczność, iż działa przeciwzakrzepowo, toteż poleca się ją profilaktycznie prawie każdemu pacjentowi.

Jaki rodzaj przypadłości zwalcza Aspiryna Bayer?

Jej głównym zadaniem jest walczyć z typowymi objawami grypy i przeziębienia takimi jak, katar, ból głowy, nadmierna bolesność mięśni czy bardzo wysoka gorączka. Niemniej Aspiryny Bayer można użyć, gdy męczą nas bóle zębów czy kręgosłupa.

Ona sprawdza się również w przypadku takich dolegliwości jak migrenowy ból głowy lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych.
Aspiryna radzi sobie z tymi dolegliwościami tak, że najpierw pozbywa się bólu i odczuć nieprzyjemnych z nim związanych, a dopiero na samym końcu wygasza toczący się w organizmie stan zapalny.

Zobacz również ᐅ  Skuteczne sposoby na nawilżanie twarzy

Dlaczego Aspiryna Bayer tak dobrze radzi sobie z tego typu przypadłościami zdrowotnymi?

Wynika to chyba przede wszystkim z jej szerokiego składu. Jest ona zbudowana z wielu składników, które połączone w jedną substancję mają silne działanie uśmierzające ból i zbyt wysoką gorączkę. Tajemnica jej skuteczności zapewne tkwi także i w tym, że zaskakująco szybko jak na medyczną substancję rozchodzi się po krwiobiegu, a to wydatnie przyśpiesza jej lecznicze właściwości. Jako że ślady jej bytności w organizmie są krótkotrwałe, narządy wewnętrzne takie jak wątroba czy trzustka nie są nadmiernie wyeksploatowane z powodu jej obecności w ludzkim ciele.

Czy to oznacza, że Aspiryna Bayer nie ma żadnych skutków ubocznych?

Niestety ma ona kilka mankamentów. Po pierwsze może silnie uczulać, a po drugie stosowana w dużych i nieodpowiednich dawkach może prowadzić do zaostrzenia się, a nawet powstania wrzodów żołądka i krwawień z dziąseł, nosa bądź układu pokarmowego. Poza tym, gdy bierze się ją bez wiedzy lekarza- to może skutkować pojawieniem się problemów z sercem. Chodzi głównie o jego nieregularne bicie, czyli tak zwane migotanie przedsionków.

Aspiryna spożywana w nadmiarze jest niebezpieczna dla nerek i może wpływać na działanie leków przeciwcukrzycowych. To w konsekwencji może prowadzić do nasilenia się objawów cukrzycowych u osób nią dotkniętych. Aspiryna Bayer jest na cenzurowanym u lekarzy, gdyż wchodzi w interakcję z innymi lekami, a to bywa dla pacjentów śmiertelnie niebezpieczne.

Zobacz również ᐅ  3 sposoby radzenia sobie ze stresem

Jak przyjmować Aspirynę Bajer?

Dzieci powyżej 12 roku życia nie powinny zażywać na dobę więcej niż 3 tabletek, natomiast dorośli nie mogą brać więcej niż ośmiu tabletek w ciągu 24 godzin. Osoby z grupy specjalnego ryzyka takie jak kobiety w ciąży, seniorzy i pacjenci po poważnych operacjach chirurgicznych powinny przyjmować Aspirynę Bayer wyłącznie po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym. Samowolka dawkowania tegoż leku wśród tej grupy chorych jest absolutnie zabroniona.

Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!