Szukaj informacji o grypie:

Jak pielęgnować ranę po zabiegu chirurgicznym?

Zabieg chirurgiczny zawsze wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry, co powoduje ranę, często dość głęboką i trudną w gojeniu, a w następstwie również bliznę. Nasza skóra ma oczywiście zdolność do całkowitej regeneracji, ale warto wspomóc ten proces specjalistycznym preparatem, aby proces gojenia i odbudowy naskórka przebiegł szybko i bez ryzyka infekcji. Szybkie gojenie zmniejsza również ryzyko powstania nieestetycznej i niepożądanej blizny.

O kremie Bepanthen Plus

W tym celu doskonale sprawdzi się Bepanthen Plus. To produkt apteczny w formie kremu do stosowania miejscowego na skórę, w skład którego wchodzi środek antyseptyczny oraz prowitamina B5. Zadaniem środka antyseptycznego jest ochrona rany przed zakażeniem i infekcją. Infekcja rany jest dość często spotykana, wystarczy kontakt z brudnymi rękami czy ubraniami, na których obecne są różne bakterie. Może do tego dojść podczas codziennych czynności higienicznych i pielęgnacyjnych. Prowitamina B5 z kolei wspomaga gojenie, usprawniając naturalną regenerację skóry.

Wskazówki dotyczące stosowania leku

Bepanthen Plus należy stosować zgodnie z dołączoną ulotką lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W zależności od wielkości i głębokości rany nakłada się go miejscowo kilka razy na dobę. Rana powinna być zawsze wcześniej oczyszczona. Należy również pamiętać o każdorazowym myciu rąk przed i po aplikacji kremu. Bepanthen Plus jest również dedykowany do wszelkiego rodzaju skaleczeń, zadrapań, otarć czy pęknięć skóry, zwłaszcza w miejscach trudno gojących się (na przykład dłonie), gdzie ryzyko infekcji jest podwyższone z uwagi na kontakt z różnymi przedmiotami czy substancjami.

Zobacz również ᐅ  Rehabilitacja barku - wskazania

Dostępność leku

Bepanthen Plus dostępny jest praktycznie w każdej aptece, a jego cena nie jest wysoka i waha się w granicach 18-21 zł. Jest on dostępny bez recepty.

Środki ostrożności

Leku Bepanthen Plus nie należy stosować w przypadku uczulenia na substancje czynne, takie jak dekspantenol lub chlorheksydyna lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wszystkie składniki leku dostępne są w dołączonej ulotce). Przed aplikacją leku Bepanthen Plus należy zapoznać się z treścią ulotki oraz listą możliwych działań niepożądanych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy poprosić o konsultację lekarza lub farmaceutę. Do najczęściej spotykanych działań niepożądanych należą: swędzenie w miejscu aplikacji, pokrzywka lub rumień, miejscowe podrażnienie wraz z pęcherzykami na skórze, zapalenie kontaktowe oraz alergiczne skóry.
Leku Bepanthen nie należy stosować jednocześnie z innymi środkami o charakterze antyseptycznym i odkażającym.
W przypadku kiedy pacjentka jest w ciąży lub podejrzewa ciążę oraz kiedy karmi piersią, przed aplikacją kremu Bepanthen powinna skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Podobnie w przypadku pacjentów przyjmujących na stałe leki. Tutaj również konsultacja z lekarzem lub farmaceutą będzie wskazana.

Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!