Szukaj informacji o grypie:

Ile trwa grypa? Jak długo osoba chora zaraża?

Sezonowa grypa bez powikłań trwa standardowo około jednego tygodnia, choć kaszel i osłabienie może trwać jeszcze kolejny tydzień po ustąpieniu objawów.
Osoba chora na grypę zaraża już na 2-3 dni przed wystąpieniem objawów grypy, w trakcie choroby , oraz około 3-5 dni po ustąpieniu objawów grypy. Dzieci mogą jednak zarażać dłużej.
W tym okresie chory powinien bezwzględnie unikać bliskich kontaktów bezpośrednich z innymi osobami (najbardziej narażone są osoby przebywające w odległości ok. 1-2 m od pacjenta), podczas kaszlu i kichania zasłaniać usta chusteczką higieniczną, usuwać zużyte chusteczki, często myć ręce.

Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!