Szukaj informacji o grypie:

Grypa oczna

Grypa oczna to potoczne określenie bakteryjnego zapalenia spojówek. Wywołują ją bakterie paciorkowca lub gronkowca, a chorzy zapadają na tę przypadłość przede wszystkim w okresie letnim.

Jak rozpoznać grypę oczną?

Najczęściej pacjenci uskarżają się na następujące dolegliwości:

• uczucie obecności ciała obcego pod powiekami
• kłucie
• swędzenie
• pieczenie
• światłowstręt
• łzawienie
• ciężkość i sklejanie się powiek

W jaki sposób leczy się grypę oczną?

Niezalecane jest samodzielne dobieranie kropli i stosowanie kuracji na własną rękę. Należy udać się do okulisty, który najprawdopodobniej zaleci miejscowe stosowanie kropli oraz maści z antybiotykami lub sulfonamidami. Kurację usprawnia również usuwanie wydzieliny z worka spojówkowego (poprzez przemywanie oczu).
Profilaktyka grypy ocznej sprowadza się do przestrzegania podstawowych zasad higieny (mycie rąk, nie wprowadzania zanieczyszczeń do worka spojówkowego).

 

* Zawarte w serwisie igrypa.pl treści  mają charakter wyłącznie informacyjny oraz poradnikowy  i nie mogę stanowić podstawy do rozpoczęcia kuracji leczniczej bez uprzedniej konsultacji z lekarzem specjalistą, który podejmuje ostateczną decyzję w sprawie stosowanej terapii.Przyjmowanie  preparatów, produktów leczniczych lub innych środków oraz stosowanie opisanych terapii wymaga uprzednich konsultacji z lekarzem. Właściciel serwisu igrypa.pl nie ponosi konsekwencji ani odpowiedzialności za następstwa mogące być wynikiem  zastosowania podanych w serwisie informacji.

Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!