Szukaj informacji o grypie:

Grypa bostońska

Niestety, jak dotąd na grypę bostońską nie wynaleziono szczepionki. Wirus coxsackie odpowiedzialny za wywołanie tej odmiany grypy najczęściej atakuje dzieci poniżej piątego roku życia. Na zarażenie szczególnie narażone są dzieci uczęszczające do żłobków, gdzie choroba rozprzestrzenia się naprawdę szybko.

 
grypa bostońska

Grypa bostońska – objawy

Do pierwszych objawów grypy bostońskiej zalicza się wystąpienie bolesnych pęcherzyków wewnątrz ust, na śluzówce gardła oraz na  stopach i dłoniach.  Z tego powodu wczesne stadium grypy bostońskiej niekiedy mylone jest z ospą. Pęcherze powodują problemy z przyjmowaniem pokarmów lub płynów jednak najczęściej ten stan mija po kilku dniach.Występowaniu pęcherzom często towarzyszy wysoka gorączka.

Grypy bostońska – Leczenie

Niestety, można leczyć tylko objawy grypy bostońskiej, nie ma więc nie ma potrzeby podawania leków przeciwwirusowych czy antybiotyków. Jednak nie należy lekceważyć grypy bostońskiej, ponieważ istnieje wiele szczepów tego wirusa, a niektóre z nich mogą być bardzo niebezpieczne.

Powikłania

Jak dotąd, w Polsce nie odnotowano przypadków śmiertelnych. Jednymi z najgroźniejszych powikłań jest zapalenie zapalenie mięśnia sercowego, a także  krwotoczne zapalenie spojówek oraz zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. U kobiet ciężarnych infekcja spowodowana wirusem coxsackie może spowodować poronienie.

Do mniej groźnych powikłań powstałych po grypie bostońskiej azaliczyć można podobne do grypy dolegliwości układu oddechowego, bóle brzucha, nudności oraz biegunkę. Objawy grypy bostońskiej w większości przypadków ustępują samoistnie po tygodniu.

 

* Zawarte w serwisie igrypa.pl treści  mają charakter wyłącznie informacyjny oraz poradnikowy  i nie mogę stanowić podstawy do rozpoczęcia kuracji leczniczej bez uprzedniej konsultacji z lekarzem specjalistą, który podejmuje ostateczną decyzję w sprawie stosowanej terapii.Przyjmowanie  preparatów, produktów leczniczych lub innych środków oraz stosowanie opisanych terapii wymaga uprzednich konsultacji z lekarzem. Właściciel serwisu igrypa.pl nie ponosi konsekwencji ani odpowiedzialności za następstwa mogące być wynikiem  zastosowania podanych w serwisie informacji.

3 komentarze
  1. Witam mam w domu dwójkę dzieci właśnie przechodzą bostońska,najpierw zarazil się 3 latek(uczęszcza do
    żłobka) a po dwuch dniach młodszy 1,6 roku. U starszego przechodzi dosyć delikatnie
    ma najwięcej na stopkach plamek a zaczęło się od zajadow,a u młodszego zaczęło się na
    pupci najpierw myślałam że to od pieluszek ale następnego dnia nie miałam wątpliwości
    już 3 nieprzespane noce,bable na rękach najwięcej na dłoniach i stopach,także uszy
    a pupa wygląda jak żywa rana cała w pękających bablach,paskudztwo jakieś,nawet usta dzięki Bogu nie jestto niebezpieczne,ale wwygląda jak z horroru

    • Współczujemy Pani, a jeszcze bardziej maluszkom :/ Niech Pani dba o to, żeby nie doszło do rozdrapywania zmian. Można spróbować pędzlowania bąbli gencjaną – przyspiesza gojenie. Niech dzieci dużo piją, zwłaszcza, jeśli chorobie towarzyszy gorączka. Życzymy Pani cierpliwości, a dzieciom szybkiego powrotu do zdrowia!

  2. Ja rok temu miałam to samo z dziećmi to jest coś okropnego a gecjana była czystą torturą dla moich dzieci to jest na bazie spirytusu i jak smarowalam rany to płakały z bólu 🙁

Pozostaw odpowiedź

Ostatnie artykuły

Stawmy czoła grypie razem!

Nasz serwis powstał po to aby sobie wzajemnie pomagać i aby doświadczenia każdego z nas w walce z grypą miały szansę dotrzeć do innych ludzi i pomóc im w walce ze zjawiskiem ,które każdego roku zagraża naszemu zdrowiu w okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy do komentowania, oceniania i brania aktywnego udziału w życiu naszego serwisu a także forum. Nadsyłajcie też swoje sposoby na walkę z grypą, przeziębieniem i katarem. Nie dajmy się pobić grypie!